Nejnovější články | PHOENIX On-line

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Jedním z významných aspektů uzdravování a možností, jak zásobovat tělo energií, je normalizace spojení vědomí s fyzickým tělem. Hodně lidí, zejména těch starších, hromadí mnoho prožitých stresů, křivd, strachu a jiných prožitků, které způsobují oslabení životních procesů. Jakýmkoli psychologickým podnětem (hlavně hněvem a strachem) se prudce zvyšuje spotřeba energie uvnitř vědomí a vzniká jakási dutina, jejíž energetický potenciál, může být mnohonásobně vyšší než energie vědomí. Tyto dutiny jsou určitými energetickými parazity a brání člověku v jeho normálním životě…

Energie těla 

Paraziti energetických polí

Příčiny toho, proč se do těla dostanou tito energetičtí paraziti, mohou být následující:

  • negativní charakterové rysy: sklony k ponižování slabších jedinců, hrubé vyjadřování, zlost, povýšenost, nenávist
  • sexuální zvrácenost, chtíč
  • egoistická touha po nepřirozeném vyniknutí
  • nadměrná citlivost podněcující vznik negativních emocí a nálad, jako je např. neklid, strach, beznaděj a závist
  • magie
  • touha po přesile, jež může člověka přimět k nepromyšlenému činu.

Všechny tyto negativní myšlenkové obrazy vedou v podvědomé formě života k vytvoření záporného energetického pole, se kterým se spojí právě paraziti. Měli bychom proto důsledně pracovat na zlepšení svého charakteru, aby něco podobného nepostihlo také nás.

Symptomy přivtělených duší

Občas se stane, že člověk onemocní, doslova se ztrácí před očima a žádné léky nepomáhají. Prožívá pocit velké slabosti, bolesti hlavy, je mu nevolno a zvrací, trápí jej svíravý pocit v hrdle a v oblasti břicha, někdy dokonce ztratí vědomí, stává se zlostným a agresivním.

Na vině mohou být v tomto případě přivtělené duše. S jejich odstraněním mnohé nemoci většinou zmizí, popřípadě začnou alespoň ustupovat. Zvláštnost tohoto jevu spočívá v tom, že člověk může negativní energii přesunout na něco jiného, dokonce na ikony. K předání energie je zapotřebí navázat s určitým předmětem osobní kontakt. Účinným prostředkem je modlitba, to znamená vnímání obrazu a koncentrace na něj, čímž dojde k pohlcení negativní energie.

Jak se bránit parazitům

Velkým pomocníkem, jak již bylo řečeno, je modlitba, která přivolává čisté, ochranné síly. Významnou roli hraje také mravný způsob života. Období mravného způsobu života začíná tehdy, jestliže člověk dobrovolně hladoví. Trvá-li hladovění delší dobu, tělem procházejí silné energetické proudy, které jsou citelné zvláště večer před usnutím. Chodidla a dlaně rukou jsou velmi teplé. To je čistá energie, kterou paraziti nesnášejí. K odstranění parazitů a posílení imunity pomáhá dále též očista organizmu pomocí různých procedur a správné výživy, urinoterapie a intenzivní fyzická cvičení.

Zákon omezení a posílení funkcí

Zákon omezení funkcí v důsledku nepotřebnosti říká: Jestliže se v průběhu životní činnosti organizmu nevyužívá některá jeho funkce (orgán), pak tato funkce pomalu vyhasíná, dokud nezanikne úplně. Například lety do vesmíru, kde má síla přitažlivosti zcela jiné parametry, vedou k tomu, že zdravý člověk bude mít po návratu na Zemi problémy s pohybem, neboť jeho organizmus se přizpůsobil podmínkám beztíže. Podobný proces se odehrává i s člověkem, který byl po delší dobu upoután na lůžko a jehož svaly ochably v důsledku dlouhé nečinnosti.

Opakem tohoto zákona je zákon trénovanosti a posílení funkcí, který říká: Jestliže se v průběhu životní činnosti organizmu některá jeho funkce (orgán) aktivně využívá, pak se tato funkce posiluje a zlepšuje. Vzpírání například posiluje svalstvo a zvětšuje jeho objem. Kvalitativní změny se projeví ve zlepšení prokrvení, výživy, dýchání, inervace aj. Kvantitativní změny s sebou nesou vznik většího množství kapilár, vytvoření dostatečných zásob glykogenu, zvětšení bílkovinných struktur a jiné projevy.

Procesy biosyntézy

Buňky lidského organizmu se v průběhu prvních dvou měsíců života po početí nacházejí v děloze, kde je velmi málo kyslíku, proto využívají anaerobní způsob existence. Vyživují se buňkami mateřského organizmu a zároveň se velmi rychle dělí. Od dvou měsíců až po narození se vytváří placenta, s jejíž pomocí se plod vyživuje, dýchá a vylučuje všechno nepotřebné. Dělení buněk a růst těla se přirozeným způsobem zpomaluje. Při narození se ještě jednou mění způsob výživy a dýchání. Do žaludku a střevního traktu se dostává mnohem více potravy a plíce jsou zásobovány větším objemem kyslíku. Buňky zpomalují svůj růst a během dalšího života se dělí už pouze padesátkrát až šedesátkrát. Na buněčné úrovni tedy dochází k progresivnímu zastavení určitých funkcí, které zodpovídají za růst a regeneraci organizmu. O jaké funkce se jedná a co je potlačuje?

Co nám zkracuje život

Biosyntéza je velmi složitý proces, v němž hlavní roli hrají tři faktory: stimulace genetického aparátu, zásobování energií a zásobování výživnými látkami. V průběhu našeho života dochází postupně k jejich progresivnímu potlačení. Genetický aparát je potlačován v důsledku změny prostředí, které buňku obklopuje, na zásadité, dále snížením hyperpolarizace membrán, v důsledku negativního působení kyslíku a vylučování kysličníku uhličitého.
Snížená schopnost buněk produkovat energii je zapříčiněna střídáním anaerobního způsobu života, v jehož průběhu se volná energie tvoří štěpením kysličníku uhličitého, dále změnou vnějšího prostředí nasyceného elektrickými náboji (plodová voda) na tzv. suché prostředí a v neposlední řadě snížením fyzické aktivity.

Zhoršení stravitelnosti potravy v organizmu je zapříčiněno tím, že se potrava do organizmu dostává v podobě složitých sloučenin a v nevyváženém a velkém množství. Všechno se musí nejdříve rozštěpit, navzájem vyvážit a dále se musejí odstranit zbytečné a škodlivé složky, přičemž tento proces by měl probíhat (i několikrát) denně. Výše jmenovanými způsoby se postupně vytvářejí podmínky narušující naše zdraví a zkracující náš život.

Lze stimulovat biosyntézu?

Je vůbec možné zlepšit průběh biosyntetických procesů? Odpověď zní: ano, je to možné. Pro větší srozumitelnost a lepší pochopení celého problému si nyní uvedeme několik následujících postřehů, čerpajících z moudrosti starodávných mudrců:

  • Čím dříve člověk zkonzumuje množství potravy, které mu přidělila příroda, tím dříve zemře. Při přejídání se rychleji slučují buňky žaludku a střevního traktu, které se sice dělí jen v přesně stanovených obdobích, ale ve srovnání se svalovými buňkami se obnovují dvacetkrát až čtyřicetkrát rychleji. Takovéto rychlé dělení připomíná proces vnitřního spalování, který je nejintenzivnější při konzumaci bílkovinné potravy. Tato potrava vyžaduje ke svému strávení větší množství silných trávicích enzymů, které však poškozují buňky sliznic. Kromě toho organizmus velmi rychle ztrácí citlivost na výživné látky, které jím jen projdou, čímž ale zrychlí metabolické procesy a organizmus se znečistí.
  • Čím dříve člověk spotřebuje objem vzduchu, který je mu určen, tím dříve zemře. Člověk, který rychle dýchá, ze svého organizmu prudce vylučuje kysličník uhličitý. Jeho nedostatkem se potlačuje biosyntéza a dochází ke špatnému vstřebávání výživných látek. Organizmus se brání, což se projevuje zvýšenou produkcí hlenů, astmatickými záchvaty, zvýšením krevního tlaku, aterosklerózou, pleuritidou (zánět pohrudnice) a jiným onemocněním. Ten, kdo rychle dýchá, vlastně nežije, ale ničí sebe sama tím nejhorším způsobem.
  • Vyhněme se fyzické námaze s nadměrným vylučováním potu. Při intenzivní tělesné činnosti se zvyšuje teplota těla a tím se posiluje generace volných radikálů, které poškozují naši DNA. Aby se zabránilo poškození, buňky se začnou dělit rychleji než při obvyklém procesu dělení, a tak obnovují svou strukturu. Tím ovšem dochází k rychlejšímu vyčerpání limitu dělení a následně i života.
  • Pohlavní zdrženlivost napomáhá prodloužení života. Aktivní produkce pohlavních hormonů snižuje citlivost hypotalamu a v důsledku hormonální disharmonie dochází k rozvoji různých patologických jevů, což má samozřejmě vliv i na délku života.

Úloha stravy

V Bibli je psáno, že Metuzalém žil asi tisíc let. Je to možné…? Je známo, že se živil meruňkami a medem. Med dodává biosyntetickému procesu stopové prvky a jednoduché cukry, dále všechny potřebné enzymy a vitaminy, což ulehčuje trávení. Meruňky obsahují lehce stravitelné sacharidy a vodu, ve velkém množství dodávají organizmu biogenní prvky, hlavně draslík a sodík, a to v takovém poměru, který stimuluje životní procesy se sníženou spotřebou kyslíku. Uvedená strava stimuluje mechanizmus zajišťující produkci plnohodnotných bílkovin z kysličníku uhličitého a dusíku a uvádí do činnosti mechanizmus produkující živočišný škrob a tuk ze sacharidů. Energie nezbytná pro biosyntézu se uvolňuje v samotné buňce při štěpení kysličníku uhličitého a další část energie pochází z lehce stravitelných sacharidů.

Okrádáme sami sebe

Jestliže člověk konzumuje běžnou stravu, tzn. pokrmy s obsahem škrobu (chléb, brambory), bílkovin (maso, tvaroh, vejce), tuků (sádlo, olej aj.) a sladké pokrmy, pak na buněčné úrovni probíhají následující procesy:

  • dochází k omezení přirozeného mechanizmu biosyntézy, který je založen na přeměně složitých bílkovin z vody, kysličníku uhličitého a dusíku a který zásobuje buňku nezbytnými látkami. Proč jej využívat, když se z prostředí, které buňku obklopuje, dopravují již hotové sacharidy, tuky, bílkoviny a jiné látky? Organizmus se tak dostává do úplné závislosti na vnějším příjmu potravy.
  • tělo spotřebovává velké množství energie a látek nutných ke štěpení živin, monomerů a dalších látek. Do činnosti trávicího aparátu se zapojuje mnoho aktivních mechanizmů, které ochrání organizmus. Konzumuje-li člověk nadměrné množství potravy, musí produkovat energii pouze k zajištění činnosti žaludku a střevního traktu a strávená potrava se zužitkuje hlavně na obnovu buněk sliznic. Zrychlené dělení buněk a posílení dynamických reakcí potravy opět velmi výrazně zkracují náš život.

Tento článek byl zveřejněn v tištěném časopise PHOENIX v lednu 2008.

Hledáte tlačítko "Předchozí část"? Předchozí (starší) díly seriálu o bioenergetice člověka bohužel nejsou dostupné v elektronické podobě.