Miloslava Rybárová
Paní Miroslava Melanie Rybárová je nejstarší dopisovatelkou Phoenixu, jelikož se narodila v 1. čtvrtině minulého století.
Valnou část života pracovala jako externí redaktorka mnoha časopisů, rozhlasu i televize.
Jejím hlavním životním zájmem je duchovní oblast včetně náboženství a náboženské filosofie - v této oblasti také volila několik seriálů pro Phoenix. Kromě těchto napsala i řadu článků ze sféry zajímavostí ze zahraničí.
-
Záhada osobnosti
Přidáno: během posl. 3 letRabíndranáth Thákur (Tagore), velký indický básník a spisovatel, nositel Nobelovy ceny za literaturu, se ve své knize Sádhaná věnuje řešení záhad lidského bytí. Podkladem jeho myšlenek jsou Upanišády, které (podle jeho vyjádření) byly v domě jeho otce denní rodinnou četbou. Dávná filosofická kultura není ani v nejmenším přežitá, ale naopak je i pro nás srozumitelná, blízká a živá. Autor si uvědomuje antagonismy východu a západu, hledá přednosti i vady obou a snaží se o nápravu tam, kde je jí třeba.
-
Nesmrtelné tělo, nekonečná duše - Je stárnutí povinné?
Přidáno: během posl. 3 let -
Každý svého štěstí strůjcem
Jedna moudrá žena kdysi řekla – měli bychom konečně vzít na sebe zodpovědnost za své myšlenky, vždyť ony tvoří náš život a my tvoříme je. Tohle konstatování je platné jen do určité míry, ale i tak se vyplatí se nad ním zamyslet. Zdá se totiž, že valná většina lidí se dobrovolně vzdává možnosti mít určitou kontrolu nad svými myšlenkami a cpou si do hlavy nesmyslné a škodlivé názory, příběhy i líčení, které se jim na oplátku vracejí v podobě a čase, kdy se jim to ani trochu nezamlouvá.
-
Dr. Rudolf Steiner o působení zákona karmy
-
Věděli staří Mayové víc než my dnes?
-
Smích léčí
-
Třezalka – svatojánský zázrak
Na celém světě neexistuje všestrannější a lepší lék na každou ránu nežli "svatojánská bylina", jak tvrdí velký lékař, přírodovědec a alchymista Paracelsus… Třezalka nechyběla v žádné mošničce báby kořenářky, ale školní medicína jí přesto ještě před pár lety nedůvěřovala, i když se stále množily případy, kdy se osvědčila jako velmi účinný prostředek při nervových poruchách a depresích.
-
Jak se léčí v Tibetu
Na světě existuje nespočet způsobů, jak lze diagnostikovat nemoc pacienta. K nejzvláštnějším z nich patří určitě diagnóza na podkladě vyhmátnutí pulzu tak, jak se praktikuje v Tibetu. Nejde tu samozřejmě o laický přístup, při němž by léčitel hádal jako z karet, nýbrž o systematické, tradiční lékařství himalájských oblastí. Vyučuje se na vysoké škole a absolventi tibetské univerzity léčí i význačné osobnosti světa, mezi jiným i samotného Dalajlámu.
-
Méně známé pověsti o Praze a Pražanech
-
Zázrak svatého na mostě
První z pověstí pražských z pera známé autorky – Melanie Rybárové: Obdivné vzhlížení ke všemu, co je ze zahraničí, a naopak podceňování všeho, co máme doma, byl trend, který se vyskytoval snad odjakživa. Někdy později následovalo zklamání, když někdo poznal strasti cizího chlebíčka na vlastní kůži, ale ani to na věci mnoho nezměnilo.