Síla s-Lov-e
Jeden z našich čtenářů poslal svou práci, se kterou bychom vás chtěli alespoň v krátkosti seznámit. Malý "výzkum" na téma významů některých slov, jejich souvislosti, skryté kódy v nich, poselství a duchovní význam. Taková malá "hermetická abeceda" – názvy věcí, lidí, míst, událostí, souvislosti s čísly. Snad tento zajímavý pohled na běžně užívaná slova někoho inspiruje, potěší či zaujme.
Hlavně přemýšlení – nad významy, co, jak a s čím souvisí – je někdy hotový rébus. Hlavním cílem autora bylo poukázat na Řád, který je obsažen ve všem kolem nás, ba i ve zdánlivě nenápadných věcech a jevech, tedy i ve slovech. Také chtěl manifestovat krásu a bohatost jazyka/jazyků, jejich vztahy a způsob výkladu některých slov.
Každý jazyk má své, a proto v něm mohou písmena dávat jiné významy. Autor vychází ze současného světového jazyku č. 1 – angličtiny, v kombinaci s češtinou. Kódovacích systémů může být víc – v podstatě každý člověk si může nějaký najít. Zde se jedná o hermetickou abecedu – alchymii písmen a číslic. Slova evokují myšlenky, ideje a myšlenky tvoří realitu.
Spelling:
U některých slov je použit rozklad na písmena – analýza pomocí spellingu (anglické hláskování). Je to vůbec zajímavé, "spell" je anglicky kouzlo, takže spelling, který je zcela obyčejným a nevinným hláskováním, znamená vlastně něco jako kouzlení. Zřejmě jsou slova opravdu malé magické formulky. A hláskování = h-láskování. Že by náhoda? Jako příklad spellingu uvádíme: B = bí (be – česky "být"); C = sí (see – "vidět"); H = ejč (age – "věk/stav"); I = áj (I – "já"); K = kej (key – "klíč"); M = em (´m – "jsem"); R = ár (are – "jsi/jsme/jste"); U = jů (you – "ty"); V = ví (we – "my").
Zajímavé analogie u slov
Po částečném nebo úplném rozkladu slov na písmena, vzniká často i podobnost s jinými slovy. Zajímavé jsou i vsuvky, doplňky a mírné zkomoleniny, například: Duše, Duch, D: Běžně se říká, že máme D-uši a D-ucha. Je tu tedy zmínka o uších. Uši jsou orgánem slyšení - může tedy jít o jakýsi vnitřní sluch, smysl pro Pravdu, pochopení věcí, smyslu, Řádu, šestý smysl...
Ďábel, satan: Přesmyčkou získáme slovo bĎelá – jedná se tedy o sílu negativní, ničivou, temnou a tato síla nás má udržovat v bdělosti – neusnout na vavřínech, stále se vyvíjet. Je také impulsem pro dobro, aby se probralo ze snu a konalo.
Srdce, Bůh, T: Anglicky slyšet je hear. A srdce je heart. Tedy hear-T. T je písmeno pro Boha, zdálo se mi to ve snu, bylo to sdělení vyšší moci. Proto srdce znamená hear-T – poslouchat T = naslouchat Bohu. Srdce je ucho pro Boha, pro Lásku.
Naše planeta, Země = Earth. Eart/h – a je tu opět heart. Planeta srdce – ucha Božího, takže – planeta Lásky.
Ještě k srdci – heart můžeme také napsat jako he art – Umění On, Jeho umění (snad umění boží?).
Nyní několik zajímavostí o "T"
Podmínka života, symbol bezpečného prostředí a lásky – teplota má fyzikální značku T.
V predikátové logice je T symbol pro pravdu (true). T je též jednotka magnetické indukce (tesla). Indukce, zajímavý fyzikální úkaz, "něco se někam přenese přes prázdno" (analogie se sílou myšlenky, která "přichází odnikud a zase se tam vrací"). T může být také schématická značka pro transformátor. Transformace – symbol dosažení, vrcholu, přeměny, někdy i smrti – další vývoj už lze pouze v jiné podobě. Starodávné příběhy nám vyprávějí o přeměnách – metamorfózách, ty jsou vlastně také transformací. A pták Fénix, povstávající z popela, to je snad nejlepší příklad. Nový život jako pokračování toho starého – to be continued. T-lymfocyt jakožto jeden druh bílé krvinky, důležité pro imunitu, schopnost těla se bránit, bojovat. A konečně – t je také označení času, té posvátné a tolik zvláštní mystické a uctívané veličiny. Anglicky time (čas) vyslovíme jako "tájm". Upravíme na "t-ájm" a máme tu výraznou podobu s formulkou T-I´m. Tedy "Tau I´m" = Tau, Já jsem. Takto se nám Bůh nenápadně představí – coby Vládce času a vůbec všeho. Čas pozpátku – emit, podoba se slovem emitor – vysílač.
Jak vidíme, písmeno T hraje velmi výraznou roli jak na poli materiálním, hmotném, tak na duchovním, kde se uplatní buď ve své ryzí podobě, nebo v různých analogiích a podobenstvích. Je tedy písmenem (symbolem) vskutku mystickým a královským.
Trochu chemie
H2O – voda – nám všem dobře známý vzorec molekuly. Ale je to i jiný vzorec (při alternativním pohledu), pozpátku čteme "O dva Há" a máme Odvaha – vlastnost rytířská a ušlechtilá. Čirá voda je pak nápojem ryzím a čistým. Hmota – matérie, která nás obklopuje, reálná i iluzorní. Pozpátku – atomh, čili atom h = atom vodíku, nejrozšířenějšího prvku v nám známém Vesmíru.
Helium – chemická značka He. A "He" je anglicky On, označení pro mužský rod. Takže na Slunci, které je tvořené hlavně vodíkem a heliem (termojaderná fúze) snad sídlí nějaká vyšší Bytost – On, Pán Slunce (snad Ježíš?). Stone (kámen), Stein (německy kámen) – St.One, St.Ein = Saint One, Saint Ein = Svaté Jedno – Svatá Jednota. String (struna - teorie superstrun, jako základních stavebních částic času a prostoru) – St.Ring – Svatý Kruh = Dokonalost (tohle zavání Bohem).
A na závěr jedna perlička – Bingo! Co to tak asi může znamenat? Rozložíme a doplníme: B in Go-d – "Be in God", takže Být v Bohu, s Bohem.
Tento článek byl zveřejněn v tištěném časopise Phoenix 05/2012.