Příběhy z grafologie (14)
-
Vytvořenostředa 4. prosinec 2024 13:52
-
AutorJosef Burgr
-
Oblíbené2731 Příběhy z grafologie (14) /content_page/221-psychologie-a-vztahy/2731-pribehy-z-grafologie-14.htmlKlikněte pro přidání
Těžká zkouška charakteru
Dvaatřicetiletý Václav z Kralup se přihlásil ke studiu na vysoké škole. Nyní má však obavy, že technicky náročné studium nezvládne. Prodělal dost složitý život a vyzkoušel i drogy. Je dosud svobodný. Mimo jiné ho znepokojilo to, že mu numerologové již potřetí odmítli vypracovat posudek, aniž mu podali zdůvodnění. Proto se obrátil na grafologii.
K poslední zmínce se vyjadřovat nebudu a rovnou pojednám o autorově perličkovém písmu, které, jako celek, je dobře vyvážené a svědčí o jeho technickém nadání. Dá se říci, že v tomto směru je talentovaný. Ze života však víme, že talent je jen jeden z řady předpokladů k jeho úspěšné realizaci. Stejně jako ve sportu, vědě či umění musí následovat píle, vytrvalost a obětavost, tedy vlastnosti, které talent umocní. A právě tady má Václav slabiny. Nejsou nepřekonatelné, ale záleží jen na něm, zda dokáže zmobilizovat své zahálející podvědomí ke zdárné činnosti.
Přímo řečeno, musí naplno zapnout svoji vůli, jejíž znaky jsou v písmu velmi slabé. Zcela chybí znaky pravidelnosti písma ve všech grafologických hodnotách jako v šíři, výšce, vázanosti a tvaru. Písmo je vytvářeno chvatně a je často opravované (1). Jen kolmost a rovné řádky naznačují prvky vůle, které však zároveň snižují obloučky při vázání písmene "u", jež u koncových tahů přecházejí až do tahů nitkových (2). Tento tah se výrazně projevuje i v jeho podpisu a představuje pisatele nervově labilního, který má snížené schopnosti vést spořádaný a cílevědomý život.
Kolísání polohy písma uvnitř slov (4) dokládá autorovu nerozhodnost a neprůbojnost neurastenika, který má obtíže rozhodnout se k činu ve správný čas. Zvláště důležitým znakem jsou písmena dolních délek "j, p, g, f, y", jimž zcela chybí uzavřené smyčky a navíc jsou opřené zpětně - tedy vpravo (5). Toto značí nevýraznou libidózní energii, kterou autor ještě vědomě potlačuje a nedává tak prostor pro vyrovnanost osobnosti. Václav si je patrně svých nedostatků vědom a snaží se je všemožně utajit. Prozrazují to na něho oválná písmena dovnitř neúplně uzavíraná (6).
Vynaložené úsilí tímto směrem pak autorovi chybí při řešení běžných životních situací. Snadno potom upadá pod vliv svodů všech možných forem. Jestliže žadatel o posudek uzná nebo jen částečně připustí pravdivost posudku, má reálnou šanci zahájit nový život a přihlásit se ke zkouškám na vytoužené studium. Jistě nyní nečeká, že to bude lehké, ale o to větší radost bude mít z toho, když v těžké životní zkoušce obstojí.
Tento článek byl zveřejněn v tištěném časopise Phoenix 12/2014.